Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie informuje, że wykorzystywanie fontann z otwartymi zbiornikami do kąpieli i picia może być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ woda w tego typu urządzeniach nie zawsze jest uzdatniana  i dezynfekowana,  w związku z czym może dojść do zakażeniem drogą doustną poprzez przeniesienie mikroorganizmów chorobotwórczych z powłok ciała poprzez ręce lub trzymane w nich przedmioty do jamy ustnej. W przypadku gdy zbiornik tego rodzaju wykorzystywany jest jako brodzik (co nie powinno mieć miejsca) do wody mogą przenikać bakterie i grzyby będące składnikami mikroflory powłok ciała, w tym S. aureus i dermatofity.

   

  Grzyby jadalne rurkowate?Jak wyglądają? Jak je poznać? Nie wiesz? Nie ryzykuj! Zapoznaj się z ulotką!

       Zapraszamy do zapoznania się ze stroną i zamieszczonymi na niej materiałami informacyjno-edukacyjnymi dotyczącymi zasad bezpiecznego grzybobrania https://grzybyjadalne.wordpress.com/

Nagroda jest hołdem dla nieżyjącego Marka Kotańskiego - założyciela ruchu czystych serc.  W województwie świętokrzyskim idee ruchu propaguje działający przy Wojewodzie Zespół ds. Rodziny i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

REGULAMIN

WNIOSEK

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włoszczowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji we Włoszczowie w dniu 01.06.2017r zorganizowała cykliczną akcję informacyjno-edukacyjną pod hasłem "Zapal czerwone światło dla papierosów w samochodzie" skierowaną do kierowców i pasażerów. Podczas rutynowych kontroli uświadamiano zatrzymanym kierowcom i pasażerom zagrożenia zdrowotne wynikające z palenia papierosów szczególną uwagę zwracając na problem „biernego palenia" oraz wręczano ulotki o tematyce antytytoniowej.