Strona główna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie

 

informuje, że w celu załatwienia spraw należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu:
 

tel./faks 41 39 43 496 w godz.: 7.25-15.00

Zalecenia  Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Zakład Higieny Zdrowia w zakresie mycia i dezynfekcji instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w obiektach użyteczności publicznej, w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19

 Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

 Często myj ręce

 Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Co warto wiedzieć o koronawirusie, jak powinna wyglądać profilaktyka – zachęcamy do zapoznania się z:

plakat,

ulotka,

spot edukacyjny NFZ

cały artykuł

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

1) zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie zaprasza szkoły ponadpodstawowe do udziału w Konkursie pt. „Szkoła wolna od używek”

 

 

http://www.szkolawolnaoduzywek.pl/